Jak zbudować swój wizerunek w 5 krokach.

Jak zbudować swój wizerunek w 5 krokach.

Co to jest wizerunek?

Wizerunek jest to sposób postrzegania.

Co to jest wizerunek osoby?

Wizerunek osoby to wynik sposobu sposób postrzegania danej osoby przez innych. Składowe postrzegania:

  • wygląd zewnętrzny ( jako pierwszy rzuca się w oczy),
  • zachowanie (chód, gesty, mimika twarzy),
  • charakter (spokojny, pobudliwy, powolny itp.),
  • głos (tembr głosu itp.),
  • Życiorys (dyplomy, osiągnięcia, kariera).

Zwróćcie uwagę, że to jakie posiadamy doświadczenie lub umiejętności w danej dziedzinie są na samym końcu, a dlaczego jako pierwszy jest wygląd zewnętrzny?

Jak ktoś wygląda – pierwsze wrażenie

Oko ludzkie działa jak skaner, widząc osobę natychmiast dokonujemy skanowania obrazu i wyłapujemy takie ciekawostki jak: kolor, faktura ubrania, jakość ubrania, dodatki, makijaż, kolor włosów i całą masę drobiazgów. Mózg szybko analizuje, przesiewa, koduje to, co go interesuje najbardziej i dokonuje selekcji, czyli odkłada te wszystkie przesiane informacje do szuflady z: fajna, nie fajna, miła, nie miła, życzliwa, radosna, smutna, wesoła, biedna, bogata, bez sukcesu, z sukcesem.

To jest właśnie dokonanie pierwszego przesiewu zwanego: PIERWSZE WRAŻENIE,  albo bardziej powinno brzmieć WYOBRAŻENIE.

Dlaczego tak?

Mózg pracuje mega szybko. Coś upada, jesteśmy w stanie szybko to coś złapać. W przypadku spojrzenia na osobę również odbywa się to w taki sposób „w mgnieniu oka 😊”. I równie szybko jesteśmy sobie w stanie wprojektować WYOBRAŻENIE na czyjś temat.

Pytanie jest następujące:

Jak chcesz być postrzegany przez Twoich obserwatorów?

Karl Lagerfeld powiedział w jednym z wywiadów, że to w jaki sposób on się nosi i pokazuje światu, to przemyślany przez niego świadomie zbudowany obraz, który pielęgnuje, bo chce żeby właśnie na takiego człowieka patrzyli ludzie. Świadomie.

Czy warto działać w podobny sposób?

Moja odpowiedź brzmi: TAAAK!!!

Jeżeli chcesz profesjonalnie prezentować siebie i swoje umiejętności, to tego typu podejście do tematu jest ważne.

Inwestujemy całe życie w szkolenia, kursy, które podnoszą kwalifikacje, warto to wszystko umieć pokazać poprzez wizerunek.

Zabieg bezbolesny, przeprowadzony w zupełnej zgodzie ze samym sobą, polegający na świadomym korzystaniu z technik budowania własnego wizerunku.

5 kroków, jak zacząć pracę nad budowaniem swojego wizerunku..

1. Zidentyfikuj własne DNA

Każdy z nas jest inny, każdy z nas ma swoje upodobania, każdy z nas ma kręgosłup, którego absolutnie nie można złamać. Należy się skupić nad tym co nas charakteryzuje jako człowieka, kim jesteśmy i jakimi wartościami w życiu się kierujemy (ważne żeby były nasze, a nie społeczeństwa)

2. Zastanów się jak chcesz być postrzegany przez innych.

Część kreacji. Wyobraźnia czyni cuda, wiec wypuść się dalej niż przebiega Twoja granica.

3. Określ jakie elementy twojej garderoby mogą wzmocnić Twój wizerunek.

Musimy się ubierać, bez dwóch zdań, ale czy zawsze w tym ubraniu muszę być cała / cały Ja? Mój nastrój, pragnienia itp.?

Pamiętaj o tym, że to co masz na sobie działa w dwojaki sposób. Wysyła info o Tobie w świat, a Ciebie stymuluje do poczucia się właśnie w klimacie takim jaki sobie założyłeś… Trudne? Trochę tak, ale działa !

4. Dopasuj każdy element do Twojego DNA.

Jak już masz wizję samego siebie, wiesz jakie ubrania będą wzmacniać Twój wizerunek, a komunikat jaki chcesz głosić o sobie do TWOJEJ GRUPY ODBIORCÓW jest ustalony, to czas na dopasowanie garderoby. Ona musi współgrać z tym jakim jesteś człowiekiem, w innym przypadku będziesz odczytywany jako osoba nie kompetentna, fałszywa.

5. Zwróć uwagę na detale.

To one budują całość. Jedna niedopasowana rzecz i cały obraz traci na wartości.

Wszystko zależy od Ciebie, czy chcesz budować własną markę osobistą o dopracowany wizerunek, czy zadbać tylko o piękną szatę graficzną na twojej stronie internetowej..

Potrzebujesz pomocy stylistki w budowaniu wizerunku?

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w kwestii profesjonalnego zbudowania Twojego wizerunku lub wizerunku Twoich pracowników, zapraszam do kontaktu w celu umówienia się na spotkanie informacyjne.

Pomogę ustalić Ci Twój CEL, a Ty zobaczysz, czy chcesz na pewno go realizować ze mną.

Pierwsze spotkanie jest bezpłatne. Ilość spotkań dopasowujemy indywidualnie, z reguły nie przekraczają one 5 sesji.

Zapraszam
Iwona