Jak wybrać sukienkę na studniówkę.

Jak wybrać sukienkę na studniówkę.

Nadchodzi czas wielkich wydarzeń, Sylwester, Karnawał, Studniówki, Bale Gimnazjalne, w zasadzie wszystko w jednym czasie i odwieczny dylemat w co się ubrać? Jaka sukienka będzie idealna na wyjątkowy wieczór? Podpowiedzi w internecie jest mnóstwo, sklepy internetowe szaleją z reklamami podsyłając nam propozycje pomiędzy artykułami, a życie wygląda następująco… Chwilę przed ów imprezą nastepuje dzikie szaleństwo i poszukiwanie, które kończy się tak: ” no dobra, ta może być… ” Czyżby?

Proponuję zmienić podejście, przedewszystkim nie”może być”, tylko “ma być…” ta jedyna wyjątkowa, a my mamy się w niej świetnie czuć niczym królowe, dlaczego? Ponieważ wówczas wzrasta nasze poczucie wartości (tyczy się to osób, które mają tendencję do zapominania o nim wychodząc z domu). Możemy ten jeden raz po prostu być piękne, kobiece, zmysłowe i INNE niż zwykle, zachwycające… ?No po to jesteśmy kobietami (to moje osobiste zdanie:-). Jak przygotować się do tego dnia, wieczoru, wydarzenia?

Szukaj inspiracji ubraniowych

Zacznij szukać inspiracji, przygotuj sobie klika, kilkanaście propozycji, najlepiej oglądając fotki w internecie i uwaga… najlepsze są takie, które niechcący nam wpadają, z doświadczenia wiem, że takie perełki są 100% strzałami w 10.

Spójrz na ten cały zbiór i zrób podsumowanie, co w każdej propozycji podoba Ci się najbardzie… kolor, fason, góra, dekolt, rękawki, marszczenie itd…

Jak zbudujesz sobie wizję tej naj naj , Top of the Top, to jesteś gotowa na poszukiwania, które często trwają chwil kilka… ale… nie byłabym sobą, gdybym nie dodała, że sukienkę dobieramy do:

więc tym bardziej przyłóż się do tego pierwszego etapu :-).

Wybierając sukienkę na studniówkę podkreślaj swoje atuty

Wybierając sukienkę podkreślaj swoje atuty, jakim jest np wiek.. Młode dziewczyny (klasy gimnazjalne i maturalne) BŁAGAM!!! nie postarzajcie się materiałami typu zasłona , kotara, koronka z obrusa na stole, bo takie tendencję widzę, a każdy z wymienionych materiałów dodaje lat. Wy jesteście młode, zwiewne i delikatne… Zwracajcie również uwagę na kolor, proponuję czarny zostawić na inne okazje.

Dość obszernie dobór sukienki wg w/w wytycznych opisywałam przy propozycjach na wesele. Tematy lekko zbliżone, dlatego zachęcam wszystkie Panie, którym wpadnie ten artykuł w oko o przekierowanie się na niego..

Pragnę zaznaczyć, że wszystkie okazje które wymieniłam odbywają się wieczorem, więc obowiązuje kreacja wieczorowa, co to oznacza?

Wg zasad ubioru, sukienka powinna być: elegancka, długa, zdobiona lub miała elementy przypisane na wieczór. Aktualnie odchodzi się od tych sztywnych zasad i można jak najbardziej założyć sukienkę krótką lub asymetryczną, ale nie może być to sukienka koktajlowa. Jeżeli na zaproszeniu widnieje napis “Zapraszamy na BAL”, wówczas możecie jak najbardziej wyglądac jak KOPCIUSZEK, w chwili poznania Księcia. Suknia może posiadać warstwy i obowiązkowo musi być długa.

Podobny obrazPodobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania długie sukienki na studniówkę

Dodatki do sukienki

Masz już sukienkę, co teraz? Powieś ją sobie w widocznym miejscu i pomyśl, jakie dodatki do sukienki chciałabyś włożyć? Zastanów się nad kolorystyką, charakterem biżu, żeby stanowiły z sukienką jedną historię (przeczytaj w poradniku jak dobrać dodatki do sukienki!)

Makijaż i fryzura na studniówkę

Jest kiecka, dodatki i czas na wykończenie stylizacji, czyli makijaż i fryz. Wrócę do początku, naprawdę pozwólcie sobie na odrobinę luksusu. Sama wielokrotnie wykonywałam sobie sama makijaż na ważne imprezy – efekt? Pierwsze godziny ok, kolejne już mniej, a jak nastąpiło szaleństwo nocy to była “PANDA”. Teraz jak naprawdę mam ochotę lśnić to wykonuję “tel do przyjaciółki “, przybywa z magicznym kuferkiem, ja siedzę z zamkniętymi oczami (czasem trzeba tylko podnieś powiekę..), odpoczywam, oddycham i budzę się z nową twarzą, która w swym pięknie lśni nawet dwa dni (zasługa techniki nakładania, fiksowania i całej tej telewizyjnej magii), a jak cudownie na zdjęciach się prezentujemy… SZOK! Pani makijażystka przede wszystkim wychodzi poza schemat naszych doświadczeń z pędzlem, to ogromy plus, dobiera kolorystykę i technikę makijażu pod kształt buzi, klimat jaki chcemy uzyskać, kolor sukienki i dodatków. Naprawdę polecam taką opcję oczywiście uzupełniając ją również o fryzjera, który powinien równie z wielkim namaszczeniem podejść do tematu i nie nadinterpretować Waszych oczekiwań, wręcz przeciwnie – wysłuchać, spojrzeć na całość fachowym okiem i MIEĆ POMYSŁ!!! Jeżeli nie ma, to szukamy bardziej kreatywnej osoby.

A może uszyć sukienkę

Najważniejsze, to wszystko naprawdę nie jest trudne, ale rozumiem, zaraz pojawią się głosy “… łatwo mówić, robisz to od lat”. Ja odpowiem prosto – ROBIĘ i właśnie zdradziłam Wam moja tajemnicę jak ja to robię i powiem więcej – wszystkie moje kreacje na naprawdę ważne wyjścia są szyte, ponieważ moje spaczenie zawodowe nie pozwala mi na pójście do sklepu i walkę z długościami, ozdobami itd… Wolę uszyć, do tego nawiązać współpracę z osobą wykonującą zlecenie, czyli krawcową, żeby ta wyjątkowa rzecz mogła być wykorzystana jeszcze w życiu codziennym. I tak się dzieje. Aktualnie w szafie wisi jedna kiecka, która była raz użyta, ale jest tak wyjątkowa, że czeka na specjalną okazję.

Potrzebujesz pomocy stylistki przy przygotowaniu stylizacji na studniówkę?

Mam nadzieję, że trochę pomogłam, a jak nadal czujecie lęk, to ZAPRASZAM DO KONTAKTU!!!

Fou Bazzar, czyli Ja i moi kapitalni współpracownicy przygotowaliśmy PAKIET S.O.S, czyli projektujemy, szyjemy, kupujemy, wspólnie wybieramy, malujemy, fryzujemy i wypuszczamy na czerwony dywan same piękności świata!

Jeżeli zastanawiasz się Jak dobrać sukienkę i jak świetnie wyglądać zgłoś się. Będziesz współpracować z ekspertami od wizerunku, więc czego chcieć więcej?