Jak wybrać sukienkę na studniówkę

Jak wybrać sukienkę na studniówkę

Nadchodzi czas wielkich wydarzeń, Sylwester, Karnawał, Studniówki, Bale Gimnazjalne, w zasadzie wszystko w jednym czasie i odwieczny dylemat w co się ubrać? Jaka sukienka będzie idealna na wyjątkowy wieczór? Podpowiedzi w internecie jest mnóstwo, sklepy internetowe szaleją z reklamami podsyłając nam propozycje pomiędzy artykułami, a życie wygląda następująco… Chwilę przed ów imprezą nastepuje dzikie szaleństwo i poszukiwanie, które kończy się tak: ” no dobra, ta może być… ” Czyżby?

Proponuję zmienić podejście, przedewszystkim nie”może być”, tylko „ma być…” ta jedyna wyjątkowa, a my mamy się w niej świetnie czuć niczym królowe, dlaczego? Ponieważ wówczas wzrasta nasze poczucie wartości (tyczy się to osób, które mają tendencję do zapominania o nim wychodząc z domu). Możemy ten jeden raz po prostu być piękne, kobiece, zmysłowe i INNE niż zwykle, zachwycające… ?No po to jesteśmy kobietami (to moje osobiste zdanie:-). Jak przygotowac się do tego dnia, wieczoru, wydarzenia?

PIERWSZE PRIMO

Zacznij szukać inspiracji, przygotuj sobie klika, kilkanaście propozycji, najlepiej oglądając fotki w internecie i uwaga… najlepsze są takie, które niechcący nam wpadają, z doświadczenia wiem, że takie perełki są 100% strzałami w 10.

Spójrz na ten cały zbiór i zrób podsumowanie, co w każdej propozycji podoba Ci się najbardzie… kolor, fason, góra, dekolt, rękawki, marszczenie itd…

Jak zbudujesz sobie wizję tej naj naj , Top of the Top, to jesteś gotowa na poszukiwania, które często trwają chwil kilka… ale… nie byłabym sobą, gdybym nie dodała, że sukienkę dobieramy do:

a)  typu sylwetki

b) proporcji ciała

c) typu kolorystycznego

więc tym bardziej przyłóż się do tego pierwszego etapu 🙂

Wybierając sukienkę podkreślaj swoje atuty, jakim jest np wiek.. Młode dziewczyny (klasy gimnazjalne i maturalne) BŁAGAM!!! nie postażajcie się materiałami typu zasłona , kotara, koronka z obrusa na stole, bo takie tendencję widzę, a każdy z wymienionych materiałów dodaje lat. Wy jesteście młode, zwiewne i delikatne… Zwracajcie również uwagę na kolor, proponuję czarny zostawić na inne okazje.

Dość obszernie dobór sukienki wg w/w wytycznych opisywałam przy propozycjach na wesele. Tematy lekko zbliżone, dlatego zachęcam wszystkie Panie, którym wpadnie ten artykuł w oko o przekierowanie się na niego..

Pragnę zaznaczyć, że wszystkie okazje które wymieniłam odbywają się wieczorem, więc obowiązuje kreacja wieczorowa, co to oznacza?

Wg zasad ubioru, sukienka powinna być: elegancka, długa, zdobiona lub miała elementy przypisane na wieczór. Aktualnie odchodzi się od tych sztywnych zasad i można jak najbardziej założyć sukienkę krótką lub asymetryczną, ale nie może być to sukienka koktajlowa. Jeżeli na zaproszeniu widnieje napis „Zapraszamy na BAL”, wówczas możecie jak najbardziej wyglądac jak KOPCIUSZEK, w chwili poznania Księcia. Suknia może posiadać warstwy i obowiązkowo musi być długa.

Podobny obrazPodobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania długie sukienki na studniówkę

DRUGIE PRIMO

Masz już sukienkę, co teraz? Powieś ją sobie w widocznym miejscu i pomyśl, jakie dodatki do niej chciałabyś włożyć? Zastanów się nad kolorystyką, charakterem biżu, żeby stanowiły z sukienką jedną historię (przeczytaj w poradniku jak dobrać dodatki do sukienki !)

TRZECIE PRIMO

Jest kiecka, dodatki i czas na wykończenie stylizacji, czyli makijaz i fryz. Wrócę do początku, naprawdę pozwólcie sobie na odrobinę luksusu. Sama wielokrotnie wykonywałam sobie sama makijaż na ważne imrezy – efekt? Pierwsze godziny ok, kolejne już mniej, a jak nastapiło szleństwo nocy to była „PANDA”. Teraz jak naprawdę mam ochotę lśnić to wykonuję „tel do przyjaciółki „, przybywa z magicznym kuferkiem, ja siedzę z zamknietymi oczami (czasem trzeba tylko podnieś powiekię..), odpoczywam, oddycham i budzę się z nową twarzą, która w swym pięknie lśni nawet dwa dni (zasługa techniki nakładania, fiksowania i całej tej telewizyjnej magii), a jak cudownie na zdjęciach się prezentujemy… SZOK! Pani makijażystka przede wszystkim wychodzi poza schemat naszych doświadczeń z pędzlem, to ogromy plus, dobiera kolorytykę i technikę makijażu pod kształt buzi, klimat jaki chcemy uzyskać, kolor sukienki i dodatków. Naprawdę polecam taką obcję oczywiście uzupełniając ją również o fryzjera, który powinien równie z wielkim namaszczeniem podejść do tematu i nie nadinterpretować Waszych oczekiwań, wręcz przeciwnie – wysłuchać, spojrzeć na całość fachowym okiem i MIEĆ POMYSŁ!!! Jeżeli nie ma, to szukamy bardziej kreatywnej osoby.

CZWARTE PRIMO

Najważniejsze, to wszystko naprawdę nie jest trudne, ale rozumiem, zaraz pojawią się głosy „… łatwo mówić, robisz to od lat”. Ja odpowiem prosto – ROBIĘ i właśnie zdradziałam Wam moja tajemnicę jak ja to robię i powiem więcej – wszystkie moje kreacje na naprawdę ważne wyjścia są szyte, ponieważ moje spaczenie zawodowe nie pozwala mi na pójście do sklepu i walke z długościami, ozdobami itd… Wolę uszyć, do tego nawiązać współpracę z osobą wykonującą zlecenie, czyli krawcową, żeby ta wyjątkowa rzecz mogłabyć wykorzystana jeszcze w życiu codziennym. I tak się dzieje. Aktualnie w szafie wisi jedna kiecka, która była raz użyta, ale jest tak wyjątkowa, że czeka na specjalną okazję.

Mam nadzieję, że trochę pomogłam, a jak nadal czujecie lęk, to ZAPRASZAM DO KONTAKTU!!!

 

Skontaktuj się z nami

 

Fou Bazzar, czyli Ja i moi kapitani współpracownicy przygotowali PAKIET S.O.S, czyli projektujemy, szyjemy, kupujemy, wspólnie wybieramy, malujemy, fryzujemy i wypuszczamy na czerwony dywan same piękności świata!

Jeżeli zastanawiasz się Jak dobrać sukienkę i jak świetnie wyglądać zgłoś się. Bedziesz współpracowac z ekspertami od wizerunku, więc czego chcieć więcej?