iwona jankowska

o mnie

Firma Fou Bazzar

Iwona Jankowska, założycielka firmy FOU BAZZAR świadczy usługi doradcze i szkoleniowe z zakresu świadomego budowania wizerunku osobistego i stylizacji ubioru. Działam z sukcesami od 2013 roku a jakość świadczonych usług potwierdzają opinie zadowolonych Klientów oraz tytuł Laureata w konkursie Orły Kształcenia 2019. Osobom indywidualnym pomagam odnaleźć własny styl dopasowany do osobowości. Firmy otrzymują ode mnie szeroki wachlarz usług szkoleniowych i warsztatowych z zakresu etykiety ubioru w pracy, stopniowania Dress Code'u biznesowego i wieczorowego. Ponad 25 lat doświadczenia w branży pozwala mi idealnie zrozumieć potrzeby Klienta i dostarczyć mu odpowiednie rozwiązania.

Iwona Jankowska Style coach, ekspert ds. wizerunku osobistego, szkoleniowiec, stylista mody

Od ponad 25 lat związana jestem ze światem mody, byłam modelką, tworzyłam choreografię i  scenografię do wielu pokazów mody. Jestem ekspertem z dziedziny stylizacji ubioru, analizy kolorystycznej, psychologii ubioru i koloru. Prowadzę szkolenia dla biznesu oraz osób indywidualnych z zakresu Dress Code'u i wizerunku osobistego. Jestem licencjonowanym Life Coach, Style Coach. Prowadzę autorskie kursy stylizacji. Stylizuję liczne sesji zdjęciowe wizerunkowe, biznesowe i modowe. Współpracuję przy róznych akcjach charytatywnych jak „Słodka Paczka”, „Modny Kalendarz”, „Mądre, Piękne i gotują”, kalendarz dla Fundacji "Budzik", "Prof. Religi", "S.O.S Wioski Dziecięce".  Jestem autorką licznych artykułów i komentarzy do portali i czasopism kobiecych (oFeminin, Młoda Para od A do Z, kobieta WP). Z wykształcenia jestem znawcą marketingu i reklamy, z pasji stylistką, a z miłości do psychologii i ludzi - Life Coach. Perfekcyjna w pracy, zwariowana w życiu.

wykładowca

Prowadzę zawodowe kursy dla przyszłych stylistów mody, szkolenia z wizerunku biznesowego, psychologii wyglądu i koloru dla grup oraz indywidualne. Uczę świadomego podejścia do kreowania własnego wizerunku w biznesie i życiu prywatnym. Podczas szkoleń duży nacisk kładę na poznanie mapy własnego ciała, usystematyzowanie wyglądu i na to, aby wizerunek był w pełni spójny z tym jaka/i jesteś, jaka/i zawód wykonujesz i jak chcesz być postrzegana/y przez otoczenie. Pamiętaj, pierwsze wrażenie robi się tylko raz!

stylistka

Stylizuję sesje zdjęciowe biznesowe i indywidualne, zawsze wsłuchując się w pragnienia osób stających przed obiektywem aparatu fotograficznego. Poznając bohatera sesji zdjęciowej pragnę, aby w pełni był on sobą tylko w ciut innym „opakowaniu”, nieznanym, ciekawym, ale mimo wszystko czuł się w nim sobą. Stylizuję Panie i Panów na różnego rodzaju okazje, szczególne i wyjątkowe. Gwiazdy, celebrytów i osoby potrzebujące wsparcia stylizacyjnego. Dopieszczam każdy szczegół wizerunku.

doradca

     Doradzam i pokazuję od czego należy zacząć, aby rozpocząć przygodę z własną wizualną przemianą. Pokazuję to co piękne i uczę jak to piękno pokazywać . Doradzam podczas zakupów. Doradzam jak na nowo zobaczyć potencjał we własnej szafie, jakie fasony i kolory ubrań idealnie pasują do Twojej figury, osobowości i trybu życia. Doradzam jak poprawnie odnaleźć się w zasadach Dress Code’u biznesowego oraz etykiety wyglądu.  

Orły Kształcenia 2019 dla Fou Bazzar

FOU BAZZAR znalazło się w gronie laureatów plebiscytu „Orły Kształcenia” na rok 2019. To dla mnie zaszczyt być wyróżnioną w niezależnej ocenie z ponad 65 tysięcy firm w branży na podstawie oceny Klientów. Jest to efekt mojej ciężkiej pracy, który dodatkowo motywuje mnie do dbania o zadowolenie naszych Klientów.

moja historia

W wieku 16 lat koleżanka poprosiła mnie o wsparcie. Chciała, abym towarzyszyła jej podczas spotkania z agentem Agencji Modelek. Ona była oceniana, ja siedziałam z boczku nieśmiało myśląc, że ciekawa przygoda jej się szykuje. Koleżanka nie przeszła eliminacji, a u mnie wszystko potoczyło się szybko… Zainteresowanie moją osobą, odpowiedni wzrost, figura, zgoda mamy, pierwsze zlecenie na cito, był to pokaz fryzur karnawałowych. Zostałam jedną z najczęściej zatrudnianych modelek wybiegowych, dlaczego? Ponieważ każde zlecenie traktowałam indywidualnie, do każdego przygotowywałam się w domu, na próbach, każdy ruch na wybiegu był przemyślany i dopasowany do oczekiwań projektanta. Był to czas końca Mody Polskiej, więc dumnie uczestniczyłam w pokazach Antkowiaka, Hoff czy innych wówczas znanych nazwisk w świecie mody. Pierwszy pokaz Houte Couture w Polsce, profesjonalnie przygotowane zaplecze, praca w Paryżu na tyle mnie zaintrygowała, że wolałam być po drugiej stronie (organizatora) niż na scenie. Za wszelką cenę chciałam przenieść standardy tego co widziałam na zapleczu francuskich pokazów mody, castingów, na nasz polski rynek. Skutek? Pierwsza firma, druga firma, współpraca przy wielu sesjach zdjęciowych jako producent, organizacja pokazów mody z podglądem na zapleczu (nowość w latach 90 tych), tworzenie choreografii i scenografii, pierwsze stylizacje sesji zdjęciowych. Po wieloletnim przestoju zawodowym (wychowanie dzieci) pojawił się pomysł na to, jak zbudować perfekcjonizm w oparciu o doświadczenie, wiedzę i dar widzenia w przyszłość. Świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie, podane w dość nietuzinkowy sposób. Tak powstał FOU BAZZAR (zwariowany bazar), to cała ja. Głowa pełna pomysłów i do tego zwariowana, szalona, charyzmatyczna, działająca w biegu, mająca wszystko pod kontrolą. Na dodatek to co robię wciąż jest powiązane z modą. To miejsce w którym teraz jestem. Uwielbiam uczyć, pokazywać, dopieszczać, rozmawiać, słuchać. Takimi wartościami kieruję się w życiu i w biznesie również. Cenię sobie to, że Iwona Jankowska to marka i standard świadczonych usług, że FOU BAZZAR to miejsce twórcze, które stworzyłam na potrzeby innych, które jest wypełnione moją energią, entuzjazmem, profesjonalizmem i zapałem do podejmowania nowych wyzwań.

- Iwona Jankowska