iwona jankowska

o mnie

Fou Bazzar

FOU BAZZAR to miejsce spotkań z modą, miejsce rozmów, inspiracji, motywacji, dostarczania  impulsu do działania. Przełamywania barier i ograniczeń. Miejsce nauki świadomego wyrażania siebie poprzez wygląd. FOU BAZZAR szkoli, doradza, stylizuje. Szkolimy jak dbać o własny wizerunek: managerów, osoby reprezentujące firmę na zewnątrz i będące jej wizytówką. Uczymy świadomości w wyglądzie. FOU BAZZAR uczy poprawnie posługiwać się MAPĄ własnego ciała, po to, aby proces komponowania ubrań, zakupów przebiegał sprawnie i był przyjemnością. Uczymy uczyć, czyli prowadzimy kursy dla przyszłych stylistów i osób chcących dbać o wizerunek innych.

Iwona Jankowska

Style Coach, stylista i ekspert ds. wizerunku

Od ponad 20 lat związana ze światem mody, była modelka, choreograf i  scenograf pokazów mody. Ekspert z dziedziny stylizacji, analizy kolorystycznej, psychologii ubioru i koloru. Szkoleniowiec, licencjonowany Life Coach, Style Coach, wykładowca na kursach stylizacji, stylista sesji zdjęciowych dla czasopism i dużych akcji charytatywnych jak „Słodka Paczka”, „Modny Kalendarz”, „Mądre, Piękne i gotują”.  Autorka artykułów do portali i czasopism kobiecych (oFeminin, Młoda Para od A do Z), organizatorka wielu inicjatyw dla kobiet w każdym wieku (Koło Kobiet Miejskich, Ursynowskie mamy). Z wykształcenia znawca marketingu i reklamy, z pasji stylistka, z miłości do psychologii i ludzi - Life Coach. Perfekcyjna w pracy, zwariowana w życiu.

WYKŁADOWCA

Prowadzę kursy dla stylistów, szkolenia z wizerunku biznesowego, psychologii wyglądu i koloru. Uczę świadomego podejścia do kreowania własnego stylu w biznesie i życiu prywatnym. Podczas szkoleń duży nacisk kładę na poznanie Mapy własnego ciała, usystematyzowanie wyglądu i na to, aby wizerunek był w pełni spójny z tym jaka/i jesteś, jaka/i zawód wykonujesz i jak chcesz być postrzegana/y przez otoczenie. Pamiętaj, pierwsze wrażenie robi się tylko raz!

stylistka

Stylizuję sesje zdjęciowe biznesowe i indywidualne, zawsze wsłuchując się w pragnienia osób stających przed obiektywem aparatu fotograficznego. Poznając bohatera sesji zdjęciowej pragnę, aby w pełni był on sobą tylko w ciut innym „opakowaniu”, nieznanym, ciekawym, ale mimo wszystko czuł się komfortowo i pięknie. Stylizuję Panie i Panów na różnego rodzaju okazje, szczególne i wyjątkowe. Gwiazdy, celebrytów i osoby potrzebujące wsparcia stylizacyjnego. Dopieszczam każdy szczegół Twojego wyglądu.

doradca

     Doradzam i pokazuję od czego należy zacząć, aby rozpocząć przygodę z własną wizualną przemianą. Pokazuję to co piękne i uczę jak to piękno pokazywać . Doradzam podczas zakupów. Doradzam jak na nowo zobaczyć potencjał we własnej szafie, jakie fasony i kolory ubrań idealnie pasują do Twojej figury, osobowości i trybu życia. Doradzam jak poprawnie odnaleźć się w zasadach Dress Code’u biznesowego oraz etykiety wyglądu.  

moja historia

W wieku 16 lat koleżanka poprosiła mnie o wsparcie. Chciała, abym towarzyszyła jej podczas spotkania z agentem Agencji Modelek. Ona była oceniana, ja siedziałam z boczku nieśmiało myśląc, że ciekawa przygoda jej się szykuje. Koleżanka nie przeszła eliminacji, a u mnie wszystko potoczyło się szybko… Zainteresowanie moją osobą, odpowiedni wzrost, figura, zgoda mamy , pierwsze zlecenie na cito, był to pokaz fryzur karnawałowych. Zostałam jedną z najczęściej zatrudnianych modelek wybiegowych, dlaczego? Ponieważ każde zlecenie traktowałam indywidualnie, do każdego przygotowywałam się w domu, na próbach, każdy ruch na wybiegu był przemyślany i dopasowany do oczekiwań projektanta. Był to czas końca Mody Polskiej, więc dumnie uczestniczyłam w pokazach Antkowiaka, Hoff czy innych wówczas znanych nazwisk w świecie mody. Pierwszy pokaz Houte Couture w Polsce, profesjonalnie przygotowane zaplecze, praca w Paryżu na tyle mnie zaintrygowała, że wolałam być po drugiej stronie (organizatora) niż na scenie. Za wszelką cenę chciałam przenieść standardy tego co widziałam na zapleczu francuskich pokazów mody, castingów, na nasz polski rynek. Skutek? Pierwsza firma, druga firma, współpraca przy wielu sesjach zdjęciowych jako producent, organizacja pokazów mody z podglądem na zapleczu (nowość w latach 90 tych), tworzenie choreografii i scenografii, pierwsze stylizacje sesji zdjęciowych. Po wieloletnim przestoju zawodowym (wychowanie dzieci) pojawił się pomysł na to, jak zbudować perfekcjonizm w oparciu o doświadczenie, wiedzę i dar widzenia w przyszłość. Świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie, podane w dość nietuzinkowy sposób. Tak powstało FOU BAZZAR (zwariowany bazar), to cała ja. Głowa pełna pomysłów i do tego zwariowana, szalona, charyzmatyczna, działająca w biegu, mająca wszystko pod kontrolą. Na dodatek to co robię wciąż jest powiązane z modą. To miejsce w którym teraz jestem. Uwielbiam uczyć, pokazywać, dopieszczać, rozmawiać, słuchać. Takimi wartościami kieruję się w życiu i w biznesie również. Cenię sobie to, że Iwona Jankowska to marka i standard świadczonych usług, że FOU BAZZAR to miejsce twórcze, które stworzyłam na potrzeby innych, które jest wypełnione moją energią, entuzjazmem, profesjonalizmem i zapałem do podejmowania nowych wyzwań.

- Iwona Jankowska