JAK DOBRAĆ SUKIENKĘ DO TYPU SYLWETKI

JAK DOBRAĆ SUKIENKĘ DO TYPU SYLWETKI

Dopasowywanie sukienek do sylwetek wcale nie jest trudne! Wystarczy obiektywnie spojrzeć na swoją sylwetkę i dokonać jej analizy, znaleźć miejsca są newralgiczne (proporcje) i już.  Dzięki temu w sukienkach będziesz wyglądała bajecznie bez względu na rozmiar!

SYLWETKA GRUSZKA

Masz szersze biodra w stosunku do ramion, pełną pupę i piękne wcięcie w talii.
Modna sukienka dla gruszki to taka, która ma szerokie ramiona, tak aby mogła zrównoważyć szerokość bioder. Wszelkie zdobienia, falbanki, frędzle, asymetryczne cięcia powinny znajdować się w górnych partiach sylwetki gruszki, dół natomiast powinien być stonowany. Krój spódnicy w kształcie litery A.

SYLWETKA JABŁKO

Masz bardzo zgrabne nogi, wąskie biodra, bardziej obszerną.

Jabłuszka wybierając sukienkę muszą pilnować się z odpowiednim doborem dekoltu. Ponieważ z reguły Panie Jabłka mają bardziej krągłe piersi muszą uspokoić dekolt i w miarę możliwości dopasować do ciała (każde jabłko w rozkloszowanej sukience od biustu w dół nie będzie wyglądało apetycznie). Wybierajcie jak najprostszy krój sukienki, dekolt w literę V lub głęboką łódkę.

SYLWETKA KLEPSYDRA

Sylwetka perfekcyjna. Twoje ramiona są tej samej szerokości, co biodra. Do tego masz piękne wcięcie w pasie.

Klepsydry jako idealny przykład sylwetki mogą delektować się każdym krojem sukienki, ważne żeby pamiętały o podkreśleniu pięknej talii. Klepsydry, które mają dłuższy tułów muszą pamiętać, aby talię odcięciami (czyli np. sukienki z dopasowaną góra i mocno rozkloszowanym dołem w stylu lat 50-tych), a nie taliowanymi krojami.

SYLWETKA CEGŁA

Twoje ramiona są w jednej linii jak biodra, a wcięcie w talii jest mikro.

Panie Cegiełki, czyli o figurze Anny Muchy muszą pamiętać aby za każdym razem wybierając sukienkę miała ona akcent podkreślający talię. Co podkreśla talię? Paski, odcięcia w pasie, marszczenia, zakładki.

SYLWETKA ROŻEK

Masz szerokie ramiona, wąskie biodra, brak znacznego wcięcia w talii oraz szczupłe nogi.

Rożki muszą wybierać sukienki z mocno rozkloszowanym dołem (z koła, półkoła), także te odcinane pod biustem. Mogą być grube (ciężkie w wyglądzie) materiały, jak również zwiewny tiul. Pamiętajcie jednak, aby unikać rękawków, zastąpić je najlepiej cienkimi ramiączkami lub wiązaniem na szyi.

Jeżeli poznasz swoją sylwetkę dokładnie podczas analizy sylwetki oraz kolory podczas analizy kolorystycznej, to tak naprawdę zniknie problem z odpowiednim doborem czegokolwiek, ponieważ już będziesz wiedziała co jest dla Ciebie, a co jednak powinno zostać ominięte wśród sklepowych wieszaków.

Powodzenia,

Iwona Jankowska

FOU BAZZAR.pl