JAK SIĘ UBRAĆ NA WESELĘ

JAK SIĘ UBRAĆ NA WESELĘ

WESELIĆ się trzeba na WESELU, tylko w czym najlepiej i najwygodniej? Mężczyzna, czy kobieta od zawsze jest ten sam problem, w co się UBRAĆ? Z góry zaznaczę, że albo chce się być eleganckim, albo mieć wygodnie… :-). Poniżej kilka wskazówek jak się ubrać na ślub i weselę.

Wyjątkowa chwila nie tylko dla Młodych, ale również dla gości. ŚLUB jest jedną z bardziej dostojnych ceremonii, dlatego goście powinni być stosownie ubrani, w taki sposób, aby dać wyraz szacunku Parze Młodej.

Jeżeli jesteście zaproszeni wyłącznie na ślub, a z reguły ceremonie te odbywają się do godz 18.00, wówczas obowiązuje stylizacja koktajlowa (Panie sukienki do kolan, Panowie garnitury w kolorze granatowym). Stroje mogą być bez większych ozdób, możesz w tej stylizacji postawić na mocniejszą biżuterię i ciekawe dodatki.

Jeżeli jesteście zaproszeni również na wesele, wówczas możesz założyć długa suknię uzupełniając ją dodatkami.

Pamiętaj o tym, że jeżeli idziesz z partnerem, to ładnie wygląda “porozumienie” w stylizacji, czyli taki dobór odcieni ubrań, żeby ze sobą się łączył (takie moje spaczenie zawodowe).

Postaw na KOLORY!!!!

Ślub i wesele to okazja do radości i zabawy, więc jeżeli pomysł padł na małą czarną (bo nie mam nic innego szafie), to może pomyśl, czy warto, ponieważ:

Kolor czarny jest kolorem eleganckim, ale również dodającym powagi i niestety lat :-), dodając do niego misternie upiętą fryzurę, idealnie błyszczące buty i czerwoną pomadkę, gwarantuję, że na zdjęciu rodzinnym możesz wyglądać nieco poważniej wiekiem, niż jesteś.

PANOWIE – garnitury w kolorze czarnym zastępują smokingi, dlatego zakładamy do nich czystą białą koszulę i krawat oraz czarne, (mogą być)lekko błyszczące buty. Panie do pary z tak wystylizowanym mężczyzną dobrze, żeby miały długą suknię.

Jeżeli przekonałam Cię do odwieszenia czarnej sukienki, którą masz na każda okazję, to cudownie, kolejna rada co do koloru:

Sukienkę dobierz w zgodzie ze swoim TYPEM KOLORYSTYCZNYM, dlaczego? Ponieważ wówczas będziesz mogła postawić na delikatniejszy makijaż, czyli Twoja buzia będzie cudownie rozświetlona, łagodna, a blask będzie bił od Ciebie z daleka. SERIO!!!

FASON!!!

Jeżeli pragniesz, aby Twoja stylizacja była oryginalna i jedyna w swoim rodzaju, to masz dwa wyjścia: szukać jej w małych butikach, w których znajdują się limitowane kolekcje lub uszyć na miarę, co w obecnych czasach ani nie jest trudne, ani przerażająco drogie, przede wszystkim oryginalne, idealnie dopasowane do Twojej sylwetki i jedyne w sowim rodzaju.

W innym przypadku poszukaj kreacji, która będzie w punkt z Twoim TYPEM SYLWETKI, najlepsza stylizacja to taka, która pokazuje Twoje atuty. Nie kupuj sukienki, w której się nie czujesz, ponieważ Twój dyskomfort będzie widoczny od samego początku, a nie po to idzie się na wesele, żeby myśleć czy “wszystko gra..”

Kupuj lub szyj takie sukienki, które będziesz mogła wykorzystać kilkukrotnie. Pamiętaj, że stylizacją naprawdę można się bawić :-).

Kolejna rada, DODATKI!!!

Dodatkami jest wszystko to, co na siebie DODATKOWO wkładamy (biżuteria, ozdoby we włosy, buty, torebka, płaszcz, chusta, kapelusz, apaszka itd)

Taka impreza, to świetna okazja do tego aby zaszaleć i być “widoczną”. Wesele to przede wszystkim oprawa świetlna, im jesteś bardziej oświetlona sztucznym światłem, tym musisz bardziej postawić na zdecydowane akcenty w stylizacji, żebyś nie zniknęła na parkiecie 🙂

Dodatki “spinają” całość sylwetki, więc rozłóż ciężar klejnotów od góry do doły i pamiętaj o tym, że muszą być pasujące do siebie  stylem.

Buty kupuj z przetestowanej wcześniej marki, takie które nie uwierają i przetrwasz w nich jak najdłużej, a jeżeli masz zamiar przygotować sobie obuwie na zmianę, to naprawdę postaraj się dopasować je do kreacji, albo po zmianie obuwia lekko przebuduj swoją stylizację.

Wiem, zapewne pukasz się w głowę i myślisz… co ona pisze? Kto patrzy na mnie o 1 w nocy?

A jak patrzy? Pamiętaj, o Swój wizerunek dbasz tylko TY!

Dodatkowo wspomnę, że do kościoła należy zasłonić ramiona i wszelkie dekolty. Ogrodowe przyjęcia rządzą się innymi prawami w kwestii etykiety ubioru – dotyczą bardziej Panów (możecie pozwolić sobie na jaśniejsze kolory stylizacji).

Drodzy Panowie, zamiast czarnego garnituru proponuję wszelkie odcienie granatu i niebieskiego, możliwości w dodatkach jest ogrom (kolor koszuli, krawat, kolor butów, sznurówki, poszetki, skarpetki), zobaczcie ile tego..

Ubranie się na wesele wymaga wysiłku, ponieważ jest to wydarzenie, które wyjątkowe, dla niektórych jedyne w życiu :-). Zawsze możesz nauczyć się być świetnym doradcą ślubnym, budować parze młodej i gościom wizerunek weselny. Zapoznaj się z ofertą szkoleń!

Życzę kreatywności, ale ze smakiem !!!!