Jak nosić słomkowy kapelusz?

Jak nosić słomkowy kapelusz?

Słomkowy kapelusz, hit lata 2019. Sklepy są nimi zarzucone. Białe, czarne, beżowe, różowe, duże ronda, małe, ażurowe… Szaleństwo!!!! Jak zawsze podejdę do tematu technicznie. Otóż…

Kapelusz jaki by nie był stanowi element DODATKU do stylizacji, uzupełnia ją, nadaje kierunek stylizacji, czyli powinien być spójny z całą naszą koncepcją ubraniową. Tak moje drogie, jeżeli pragniecie wyglądać jak milion dolarów w słomkowym kapeluszu z H&M za jedyne 49,99 należy odpowiednio złożyć stylizację do kupy i się w niej POCZUĆ!. Jak to uczynić?

Po pierwsze biorąc swój wymarzony kapelusz do ręki zadaj sobie pytanie z czym on Ci się kojarzy? Z jaką sytuacją, porą roku? Ów kapelusze absolutnie wrzucają nas w nurt letnich, wakacyjnych sytuacji… Plaża, słońce, romantyczne miasteczka na południu Francji i taką mają spełniać funkcję, osłonę przed palącym słońcem, ale mogą występować w formie bardziej eleganckiej, miejskiej i bardziej plażowej.

Kapelusz słomkowy do eleganckiej stylizacji

Opcja pierwsza – kapelusz słomkowy elegancki dla dostojnej, eleganckiej, wyważonej stylizacji. Wówczas absolutnie wszystko powinno się zgadzać, musi być on:

 • dobrany kolorystycznie do całej stylizacji
 • powinien występować min jeszcze jeden element w całym looku, który nawiąże do “słomki”
 • jest elementem domykającym górną część sylwetki, należy domknąć również dół sylwetki (informacje z Podstawowy Kurs Stylizacji)
 • powinien być idealnie dobrany do kształtu głowy i do sylwetki (szerokość ronda i jego kształt)

Charakterystyczne dla takiego kapelusza jest to, że jest on pokryty powłoką, która nie powoduje załamywania się słomki, jest jak utwardzony i nie posiada żadnych wystających elementów, ma gładkie wykończenia.

Miejski kapelusz słomkowy

Kapelusz słomkowy miejski do luźnych stylizacji Smart Casual i Casual, który dodaje letniego luzu. Przy wyborze takiego kapelutka, pamiętajcie, aby było on:

 • dobrany kolorystycznie do looku,
 • pasował wielkością do looku, nie przytłaczał go,
 • posiadał element spójny ze stylizacją, lub stylizacja powinna mieć element spójny z kapeluszem,
 • Może być noszony nonszalancko na czubku głowy, co w przypadku Pań o bujnych fryzurach i grzywkach jest najlepszym rozwiązaniem.

Kapelusz na plażę

Kapelusz słomkowy plażowy zabieramy takowy na wakacje, co jest w nim charakterystycznego? Ów kapelusz ma rzadkie plecenie lub jest ażurowy, ponieważ na upalnej plaży powinien cyrkulować powietrze. Jego rondo jest większe, aby ochronić ramiona i dekolt. Może mieć nieregularne wykończenie, czyli już się domyślacie, że stosujemy go do typowo letnich stylizacji, luźnych, zwiewnych gdzie materiały są bardziej naturalne, nie krępujące i przewiewne. Co na pewno musi grać w tych zestawieniach?

 • kolorystyka,
 • wielkość ronda w stosunku do sylwetki,
 • zastosowanie innych dodatków pasujących stylem do kapelusza, system stylizacji 2×2 również o nim klaruję podczas kursów.

Kapelusz słomkowy – to co ważne na koniec

Rozjaśniłam trochę temat? Mam taką nadzieję. Pamiętacie, że kapelusz słomkowy jest dodatkiem ciekawym i zarazem trudnym do ogrania, czasem bywa że się w nim “nie czujemy”, wówczas jest to informacja dla Ciebie, że taka forma ozdoby nie współgra z Twoją osobowością i absolutnie nie podążaj ślepo za terenami w modzie, tylko za tym w czym czujesz się sobą, może kiedyś nadejdzie ten dzień kiedy sięgniesz po słomkowy kapelusz i w myślach powiesz… “no tak, teraz to jest to…”.

Miłego czasu – Iwona 🙂