Jak dobrać kostium kąpielowy do typu sylwetki

Jak dobrać kostium kąpielowy do typu sylwetki

Dziewczyny, dobierając kostium kąpielowy do swojego typu sylwetki musicie kierować się tym samym schematem co przy wyborze ubrań. Jeżeli znasz swoją sylwetkę i wiesz co i gdzie powinno być zastosowane , to w ten sam sposób działasz podczas wybierania plażowego wdzianka. Jeżeli nie masz jeszcze wypisanej RECEPTY DO TWOJEGO TYPU SYLWETKI, zapraszam na spotkanie ;-). Poniżej kilka prostych zasad do 5 typów sylwetek.

Sylwetka typu gruszka

Pani o tej sylwetce gruszka pilnuje wycięcia majtek, kolorystyki, wzorów i dobiera odpowiedni stanik.

MAJTKI Im wyższe wycięcie tym dłuższa noga i smuklejsze, szczuplejsze udo. Wyższy stan majtek “łapie” wszelakie brzuszki, ale żeby pupa zgrabnie wyglądała musi być odpowiednie wycięcie nogawek.

KOLOR dołu kostiumów czy to dwu, czy jednoczęściowych musi być ciemniejszy od góry. Wystarczy, że jest on ciemniejszy o dwa tony, już zrobi robotę.

WZORY powinny być małe na dole lub nie powinno być ich w ogóle. Jeżeli są to małe a wówczas na górze duże. Wszelkie asymetryczne wzory robią cuda z sylwetką, więc nie bójcie się ich.

ODPOWIEDNI STANIK to taki, który ma przede wszystkim szersze ramiączka, jest ozdobny, przykuwa uwagę, nie spłaszcza biustu. Panie z dużym biustem unikają falban i frędzli. Panie z małym biustem wręcz przeciwnie.

Kostium idealny dla Pań: Gruszka z małym biustem, Cegła, Klepsydra
Hiszpanka na ramionach idealnie równoważy sylwetkę z biodrami, czyli dla GRUSZEK opcja idealna
Zobacz co dzieje się jak jest odpowiedni dobór koloru…

Sylwetka typu rożek

Pani Rożek pilnuje góry, kolorów, wzorów.

GÓRA, czyli stanik powinien mieć albo wiązanie na szyi lub cienkie ramiączka. Unikajcie moje drogie kostiumów z gorsetowym, prostym wykończeniem oraz tzw. opasek. Może być jedno ramiączko asymetryczne.

KOLOR odwrotnie niż u gruszki. Dół jasny, góra ciemna

WZORY też odwrotnie niż u gruszki. Duże na dole, małe na górze. Paski poziome na dole, skośne lub pionowe na górze .

MAJTKI wycięcia regulujemy do długości nogi i szerokości uda, więc tu pozostawiam Wam temat do przerobienia indywidualnie.

Każde wiązanie na szyi dla ROŻKA jest wskazane, tego zabudowanie przodu również. Kostium ten również będzie odpowiedni dla CEGŁY
Góra, która optycznie zwęża sylwetkę

Sylwetka typu cegła

Pani Cegła pilnuje środka :-), czyli talii. Jak to uczynić? W kostiumach dwu częściowych zwracajcie uwagę na wycięcia góry majtek oraz jak wygląda biustonosz a w jedno częściowych środkowej części.

WYCIĘCIA MAJTEK powinny być przynajmniej lekko zaokrąglone, wiązania pasków po zewnętrznych stronach, mogą mieć falbankę. Falbanki, frędzle zawsze dodają objętości wyznaczają również dodatkowe linie, co w przypadku figury Cegły jest wskazane.

GÓRA również powinna mieć “atrakcje” w postaci zdobień, falbanek itp, oczywiście w granicach rozsądku.

JEDNOCZĘŚCIOWY KOSTIUM powinien mieć dekolt w “serduszko” lub wiązanie na szyi. Środek może mieć boczne wycięcia (spowodują one, że nagle pokaże się wcięcie w talii ;-). Jeżeli nie czujecie takiej ekstrawagancji proponuję lekkie marszczenia, spięcia, ozdoby na wysokości talii. Spowoduje to również optyczne jej zaznaczenie.

WZORY w jednoczęściowym kostiumie wzory powinny mieć drobne wzory w talii, a większe na górze i dole. Taki mikro optyczny zabieg.

Każde wycięcie w talii powoduje, że nagle mamy talię osy. Kostium również dla Pani GRUSZKI i dla Pań z większym biustem

Sylwetka typu jabłko

Pani Jabłko pilnuje środka, czyli tak dobiera kostium jednoczęściowy aby miał ciemniejszą środową część, z małymi wzorami, z lekkim marszczeniem tak jak u cegły. Jabłko zwraca uwagę na ramiączka, które powinny być grubsze i proste lub z wiązaniem na szyi. Unikajcie ozdób w górnej części, żadnych hiszpanek na ramionach ;-). Drogie moje, poszukajcie kostiumów jednoczęściowych, unikajcie koszulek i majtek. Wiem, że może i jest to opcja wygodna, ale uwierzcie mi, że mało fortunna.

Asymetryczne linie kształtują sylwetkę, muszą mieć spięcie w centralnym miejscu, czyli talii
Taki obrazek wkomponowany w ciemniejsze tło spowoduje że “narysuje” Ci się sylwetka
Dekolt w serce bardzo ładnie zmniejsza optycznie biust

Sylwetka typu klepsydra

Sylwetka idealna:-). Za każdym razem powtarzam na kursach stylizacji, że sylwetka to jedno, a proporcje to drugie. Więc drogie Pani macie pozwolenie na wiele, ale pilnujcie aby nie powiększyć sobie biustu jeżeli jest on już całkiem pokaźny. Długość nogi możecie również sobie regulować wykrojem w majtkach.

Zwracaj uwagę na wykroje majtek 🙂

Gdzie można dobrać i kupić odpowiedni kostium?

Takie mikro porady, bardzo techniczne, ale naprawdę są jak biblia. Co do podpowiedzi gdzie można cuda znaleźć…Kilka lat temu wyszukałam polską markę z kostiumami kąpielowymi, zapoznałam się z ofertą na ten sezon i powiem Wam, że jestem pod wrażeniem. Ładne, nowoczesne wzory i co więcej – przemyślane kroje, cięcia, wzory, falbany… Każda sylwetka znajdzie coś dla siebie. I co więcej.. Nie, nie otrzymałam nic za to, że wymienię ich nazwę w tym wpisie. Po prostu jest warta uwagi i naprawdę nie kosztują te cacka wiele.

Same zobaczcie: www.she.pl

Życzę miłego poszukiwania, a jak chcesz mieć dokładne wytyczne i indywidualne doradztwo w kwestii doboru kostiumu, zapraszam do umówienia się na 45 min indywidualną poradę z moją osobą lub poradę on-line, która rusza od 6 go Maja. Koszt takiej porady, która posłuży Ci na długie lata to 250 zł. W cenie otrzymasz:

  • diagnozę sylwetki
  • receptę na Twój idealny krój kostiumu
  • przykładowe wzory i fasony do podglądu

Jak będziesz zdecydowana zapraszam do kontaktu . Idealnie dobierzemy STRÓJ KĄPIELOWY DO TWOJEGO TYPU SYLWETKI.

Pozdrawiam, Iwona