Jak dobrać dodatki do sukienki

Jak dobrać dodatki do sukienki

Aby właściwie dobrać dodatki do sukienki, musisz najpierw zbudować wizje stylizacji od góry do dołu.

Stylizacja ubioru to wizerunek od góry do dołu

Stylizacja ubioru polega na zbudowaniu wizerunku od góry do dołu. Uczę tego skrupulatnie na podstawowym i zaawansowanym kursie stylizacji, ale chciałam podzielić się krótko tematem również tutaj, ponieważ ma to znaczenie w kwestii dobierania dodatków.

Co to znaczy od góry do dołu.. Otóż, tam gdzie jest początek historii musi być też koniec. Często skupiamy się na ozdabianiu tylko górnej części sylwetki (od  głowy do pasa). Wynika to z prostej przyczyny – możemy „nawkaładać” na nią  najwięcej atrakcji (od fryzury, po dodatki: kolczyki, naszyjniki, makijaż), w lusterku przeglądamy się głównie do pasa. Potem już tylko jest torebka , dłuuuugo nic i buty.

Czy wiecie, że mając jedną sukienkę, która nie musi być bardzo wieczorowa możecie ułożyć do niej min 3, 4 różne stylizacje używając wyłącznie dodatków, trzymając się zasady, o której pisałam wyżej?

Właśnie w taki sposób dobieramy dodatki, budując najpierw historię, jak chcemy wyglądać i spójnie dodajemy dodatki zaczynając od góry do dołu, wówczas problem z kolorem butów nie będzie istniał, bo w trakcie wyjdzie, czym nasza stylizacja musi być „zamknięta”.

To jest naprawdę prawdziwy hit. Jeżeli go opanujesz, nie będziesz zadawać  pytania:

Jak dobrać dodatki do sukienki. Jakie buty do sukienki, jaka biżuteria do granatowej sukienki.

Za każdym razem namawiam moje klientki, aby wybierały takie kreacje z którymi można podziałać na wielu frontach. Wielofunkcyjność daje nam to, że nie mamy zakupu jednorazowego, oszczędzamy pieniądze, jesteśmy w stanie wyglądać ciekawie i inaczej za każdym razem mając na sobie te sama sukienkę.

Stylizacja Nude?

sukienka długa na wesele w stylizacji naturalnej, klasycznej, delikatnej
Stylizacja Nude

Jeżeli chcesz, aby Twój wizerunek był naturalny, pamiętaj o minimalizmie i delikatności w doborze dodatków, ponieważ cała uwaga prowadzić będzie wyłącznie na Twoja urodę.

  • Delikatna biżuteria,
  • Rozpuszczone włosy,
  • Lekki makijaż,
  • Kolor paznokci stonowany,
  • Maks dwa akcenty kolorystyczne.

Pamiętaj o tym, że wszystkie stylizacje NUDE nie lubią koloru czarnego, więc unikaj domykania stylizacji butami w tym kolorze, nawet jeżeli są to najmikro mikrutkie sandałki.

Stylizacja Boho?

dodatki boho dobrane do długiej sukni, którą stylizujemy w klimacie lat 70
Stylizacja Boho

Dobierz dodatki do sukienki etniczne, zrób z siebie lekkoducha, popłyń w temacie zaczynając od fryzury (wybór jest mega ogromny), dodaj duże kolczyki z paciorkami, wisior z piórami, bransoletki (wszystko w granicach rozsądku i nie naraz, to również jest tematem zajęć na kursach). Buty i torebka również muszą mieć klimat BOHO.

Pamiętaj, żeby w tej stylizacji panować nad ilością kolorów. Łatwo stać się Papugą ze statku pirackiego.

Stylizacja “na ostro”?

rokowa stylizacja długiej niebieskiej sukni na rockowy look poprzez dodanie cięzkich butów i dodatków o charakterze rockowym
Stylizacja Rock

Jest ogrom dodatków, które możesz wykorzystać do tego, aby przemienić się w ostrą kobietę ROCK’a.

Zaczynamy od fryzury, brakuje Ci inspiracji? Wujek Google pomoże, wyszukaj „fryzury rokowe” i jest.

Rock lubi metal, łańcuchy i ćwieki, kolor czarny. Ówczesne trendy w modzie pozwalają nam na to, by stylizować ciężkimi dodatkami zwiewne kreacje, więc wszystko zależy od Twojej wizji, odwagi. Pamiętaj!!!

Najpierw wizja stylizacji, potem dodatki.

Pamiętaj! Aby dobrze dobrać  dodatki do sukienki, najpierw zbuduj wizję stylizacji od góry do dołu. Dodatki są uzupełnieniem, które domykają stylizację, ale jej nie zastąpią.

Powodzenia
Iwona Jankowska


Może Cię również zainteresować: