Co to jest stylizacja ubioru?

Co to jest stylizacja ubioru?

Stylizacja ubioru najprościej ujmując jest to poprawne zbudowanie kompozycji ubrania w oparciu o techniki łączenia kolorów, wzorów, fasonów, deseni, dodatków i całej masy mikro elementów, które finalnie dadzą nam wyjątkową kompozycję ubraniową, która ma swoją opowieść od samego czubka głowy po stopy.

Tożsamość a nasz ubiór

Każdy z nas ma własną tożsamość również pod kontem ubioru. Pewne rzeczy lubimy, za innymi wybitnie przepadamy, na niektóre reagujemy fatalnie. Natomiast zawsze lub prawie zawsze podczas zakupów ubraniowych działamy schematycznie. Zazwyczaj są to podobne do siebie kroje lub dziesiąta czarna rzecz, bo przecież będzie pasowała do innych czarnych rzeczy itd.. przykładów mogłabym podawać bez liku.

Panika pojawia się w momencie, kiedy z tej czarnej kiecki mamy coś wykreować nietuzinkowego lub musimy kupić coś wyjątkowego, bo awans w pracy, bo impreza, bo wesele, bo randka itd.

Na pomoc przychodzi wówczas umiejętność zwana stylizacją ubioru.

Jeżeli wdrożymy w system ułożenia stylizacji wszystkie techniki, o których pisałam wyżej wówczas jest sukces. Mamy stylizację ułożoną w zgodzie  z naszą sylwetką, proporcjami, typem kolorystycznym, wyglądamy bosko.

Zapewne na tym etapie pojawi się pytanie „a po co mi ta wiedza?”

W zasadzie po nic, skoro całe lata żyliśmy w takim wydaniu i jest nam w nim ok, to absolutnie po nic.

Ale… gdybyśmy spojrzeli na temat z innej strony… strony obserwatora, czyli osoby, która na nas patrzy, albo my patrzymy na nią, to co się wówczas dzieje?

Ocena wizerunku, zwana pierwszym wrażeniem

Chyba miło byłoby, gdyby ocena naszej osoby była prawdziwa, żeby oceniono nas tak, jak jest rzeczywiście… no może trochę młodziej. Aby tak było potrzebna jest świadomość w ubieraniu, czyli zbudowanie stylizacji w oparciu o techniki oraz nasze własne DNA.

Pojęcie DNA w stylizacji ubioru wymaga odrębnego opisu, ale jest to bardzo istotna część w naszym wyglądzie, warta do przestudiowania głównie przez osoby zajmujące się zawodowo stylizacją.

Potrzebujesz pomocy stylisty czy chcesz nauczyć się stylizacji?

Jeżeli potrzebujesz pomocy w odnalezieniu własnej tożsamości w ubiorze, możesz skorzystać z pomocy stylisty. Zapraszam na konsultacje, a wracając do tematu nauki technik pracy stylisty…

stylizacja-kompletna-według-zasad

Czy można nauczyć się technik stylizacji ubioru?

Nauczyć się można wszystkich technik stylizacji, mówię to z całą świadomością, ponieważ uczę i obserwuję słuchaczy podczas zajęć.

Za tą wiedzą musi stać talent, albo na odwrót.. Co to oznacza? W stylizacji ważne jest widzieć więcej niż inni widzą, potrzebna jest łatwość w tworzeniu, kreatywność. Jeżeli talent udoskonalisz o wiedzę teoretyczną i utrwalisz sobie wszystkie poznane techniki na zajęciach praktycznych, to staniesz się w pełni odpowiedzialnym Doradcą w Kreowaniu Wizerunku.

Jeżeli nie planujesz ścieżki zawodowej jako Stylista, to samo poznanie tych wszystkich zasad w ubiorze pomoże Ci w świadomym kreowaniu własnego wizerunku. Uważam, że w dzisiejszych czasach ta umiejętność jest bardzo wartościowa.

Stylizacja ubioru – gdzie się tego nauczyć?

Jedno jest pewne, nauczenie się stylizacji ubioru, to poszerzenie horyzontów, inne spojrzenie na ubiór, modę, trendy. W FOU BAZZAR prowadzimy kursy stylizacji na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

Kurs podstawowy stylizacji i wizerunku to dobry wstęp do pracy stylisty, ale też bardzo pomocna wiedza i praktyczne umiejętności dla każdej kobiety, która świadomie chce kreować swój wizerunek.

Kurs zaawansowany to już narzędzia do pracy w wykonywaniu zawodu stylisty, podobnie jak szereg szkoleń i warsztatów dedykowanych różnym obszarom.

Na obu kursach dowiesz się co to jest stylizacja ubioru i poznasz techniki jak umiejętnie ją stosować. Serdecznie zapraszam na kursy.

Iwona Jankowska