Jak dobrać kuloty – 3 zasady.

Jak dobrać kuloty – 3 zasady.

Culotte, bo tak brzmi prawidłowa nazwa spódnicospodni zwanych potocznie KULOTAMI charakteryzują się tym, że spodnie (niewątpliwie są nimi) posiadają szeroką i stosunkowo krótką nogawką imitując spódnice. Bardzo wygodna i funkcjonalna część garderoby w warunkach miejskich. W zasadzie każdych… Można zacytować słowa piosenki “ale to już było…”, dobrze że wróciło – do łask – UWIELBIAM, z kilku względów, o tym poniżej…

Zwolenników kulotów jest pewnie tyle samo ilu jest przeciwników, kwestia gustu, otwartości itp. Niemniej jednak są one dla mnie osobiście hitowe, ponieważ poprzez swój fason robią z nas 100% kobiety, a w “głowie” nadal dzwoni, że jest nam luźno i swobodnie, słyszę to za każdym razem podczas wspólnych zakupów. Dlatego ostrzegam!!!! Nie mierzmy tych spodni jedną miarą, czyli taką, jaką widzimy aktualnie w sklepach.

Ten wytwór ubraniowy można naprawdę dopasować do każdej sylwetki i każdego wzrostu, należy tylko podejść do zadania technicznie i przede wszystkim indywidualnie. Iwonka już wszystko tłumaczy.

Dopasuj długość

Zapoznaj się najpierw z tym jak dopasować długość sukienki do typu sylwetki.

Jeżeli źle dopasujemy długość kulotów mogą zadziać się dwa najgorsze scenariusze: skrócisz sobie totalne nogę oraz pogrubisz optycznie, co spowoduje, że będziesz w tych spodniach wyglądała na dużą!!! Tak jak dobierasz długość spódnic, tak właśnie powinnaś dobrać kuloty.

długośc kulotów i wszystkich spódnic jest istotna dla wyglądu nogi
Długość odpowiada za to, jak wygląda Twoja noga

Dopasuj górę

To jak kuloty prezentują się na górze, czyli od pasa w dół ma ogromne znaczenie. Panie, które mają chociażby mikro brzuszek mają zakaz noszenia spódnic i spodni z zaszewkami wszytymi od razu przy pasku. Ta część musi być przylegająca. Panie z nieco większym brzuszkiem proponuję rozwiązanie zapięcia na boku i spodni bez wszytego paska. Panie,które potrzebują optycznie powiększyć sobie biodra wybierają spodnie z zaszewkami lub marszczeniami. Te Panie, które powinny nosić wyższy stan, mogą pozwolić sobie na krój z wyższym stanem i wiązaniem w talii.

Iwona Jankowska radzi jak dobra odpowiedni fason spodni o nazwie kuloty
Góra może uwidocznić bardziej brzuszek lub optycznie zaokrąglić biodra

Dopasuj grubość materiału do sylwetki

Czy macie Drogie Panie świadomość taką, że grubość materiału również wpływa na sylwetkę? To są tzw techniki naprawcze, o których klaruję podczas Kursów Stylizacji

iwona jankowska fou bazzar radzi jak dobrać kuloty
Grubość materiału i szerokość ma ogromne znaczenie jak optycznie wygląda Twój rozmiar

Grubszy materiał zawsze będzie powiększał, a cienki nadawał delikatności. Nie mylić “pogrubiał – wyszczuplał” – to inna para kaloszy!

Kieszenie w kulotach też są ważne

Można jeszcze dotknąć tematu kieszeni w kulotach, czy wszyte czy naszyte i w którym miejscu, kolorów, wzorów, kantów i całej reszty detalów, ale przecież to nie jest lekcja wykładowa, tylko poradnik :-).

kuloty jak dobrać, ważny jest krój
Dobierz odpowiedni krój do swojej sylwetki, im prostszy tym mniej podkreśla

Nie bójcie się tych wytworów mody. Jeżeli tylko macie ciekawość spróbować to poszukajcie idealnego kroju dla siebie, popatrzcie obiektywnie na te trzy główne punkty, o których pisałam, obejrzyj się w lustrze z przodu, boku i z tyłu, zerknij czy wszystko jest ok. ma być cacy czy założysz szpilki, czy baleriny, trampki – nie ważne. Ty masz władzę nad tym jak zaprezentujesz Twoje nowe, super wygodne SPÓDNICOSPODNIE. Powodzenia i fantastycznych pomysłów życzę.


Jeżeli interesuje Was jak dopierać odpowiednio garderobę to możecie skorzystać z porad stylistów Fou Bazzar lub podejść do sprawy bardziej kompleksowo i zdobyć wiedzę całościową w ramach podstawowego kursu stylizacji.