CO TO JEST STYLIZACJA UBIORU?

CO TO JEST STYLIZACJA UBIORU?

STYLIZACJA UBIORU najprościej ujmując jest to poprawne zbudowanie kompozycji ubrania w oparciu o techniki łączenia kolorów, wzorów, fasonów, deseni, dodatków i całej masy mikro elementów, które finalnie dadzą nam wyjątkową kompozycję ubraniową, która ma swoją opowieść od samego czubka głowy po stopy.

Każdy z nas ma własną tożsamość również pod kontem ubioru. Pewne rzeczy lubimy, za innymi wybitnie przepadamy, na niektóre reagujemy fatalnie. Natomiast zawsze lub prawie zawsze podczas zakupów ubraniowych działamy schematycznie. Zazwyczaj są to podobne do siebie kroje lub dziesiąta czarna rzecz, bo przecież będzie pasowała do innych czarnych rzeczy itd.. przykładów mogłabym podawać bez liku.

Panika pojawia się w momencie, kiedy z tej czarnej kiecki mamy coś wykreować nietuzinkowego lub musimy kupić coś wyjątkowego, bo awans w pracy, bo impreza, bo wesele, bo randka itd. Na pomoc przychodzi wówczas umiejętność zwana STYLIZACJĄ UBIORU.

Jeżeli wdrożymy w system ułożenia stylizacji wszystkie techniki, o których pisałam wyżej wówczas jest sukces. Mamy stylizację ułożoną w zgodzie  z naszą sylwetką, proporcjami, typem kolorystycznym, wyglądamy bosko.

Zapewne na tym etapie pojawi się pytanie „a po co mi ta wiedza?”

W zasadzie po nic, skoro całe lata żyliśmy w takim wydaniu i jest nam w nim ok, to absolutnie po nic.

Ale… gdybyśmy spojrzeli na temat z innej strony… strony OBSERWATORA, czyli osoby, która na nas patrzy, albo my patrzymy na nią, to co się wówczas dzieje?

OCENA WIZERUNKU, zwana PIERWSZYM WRAŻENIEM. Chyba miło byłoby, gdyby ocena naszej osoby była prawdziwa, żeby oceniono nas tak, jak jest rzeczywiście… no może trochę młodziej. Aby tak było potrzebna jest świadomość w ubieraniu, czyli zbudowanie stylizacji w oparciu o techniki oraz nasze własne DNA.

Pojęcie DNA w stylizacji ubioru wymaga odrębnego opisu, ale jest to bardzo istotna część w naszym wyglądzie, warta do przestudiowania głównie przez osoby zajmujące się zawodowo stylizacją.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w odnalezieniu własnej tożsamości w ubiorze, zapraszam na konsultację, a wracając do tematu.

stylizacja-kompletna-według-zasad

Czy można nauczyć się STYLIZACJI UBIORU?

Nauczyć się można wszystkich technik, mówię to z całą świadomością, ponieważ uczę i obserwuję słuchaczy podczas zajęć.

Za tą wiedzą musi stać talent, albo na odwrót.. Co to oznacza? W stylizacji ważne jest widzieć więcej niż inni widzą, potrzebna jest łatwość w tworzeniu, kreatywność. Jeżeli talent udoskonalisz o wiedzę teoretyczną i utrwalisz sobie wszystkie poznane techniki na zajęciach praktycznych, to staniesz się w pełni odpowiedzialnym Doradcą w Kreowaniu Wizerunku.

Jeżeli nie planujesz ścieżki zawodowej jako Stylista, to samo poznanie tych wszystkich zasad w ubiorze pomoże Ci w świadomym kreowaniu własnego wizerunku. Uważam, że w dzisiejszych czasach ta umiejętność jest bardzo wartościowa.

Jedno jest pewne, nauczenie się stylizacji ubioru, to poszerzenie horyzontów, inne spojrzenie na ubiór, modę, trendy. Serdecznie zapraszam na kursy do FOU SCHOOL.